Tvorba internetových stránek

Kdo v dnešní době není na internetu, jakoby neexistoval.
V současnosti je více než kdy dříve kvalitní internetová prezentace silným marketingovým a prodejním nástrojem, který pomáhá obstát v tvrdém konkurenčním boji.

Naše grafické studio se specializuje na tvorbu webových prezentací všech rozsahů, od jednoduchých stránek po složité e-shopy a redakční systémy.

Zakládáme si na jednoduchosti, přehlednosti a praktičnosti,
to vše v nápaditém a zapamatovatelném designu,
který zákazníka upoutá.

Postup realizace:

1. Příprava a stanovení cílů

Na začátku každého projektu je třeba stanovit cíle, které má web svému majiteli plnit.

Ty mohou být různé:
  • informovat o značce, produktu či službě,
  • zvýšit povědomí mezi spotřebiteli,
  • zprostředkovat komunikaci mezi zákazníky a firmou
  • či prodat.

V přípravné fázi je také důležité určit největší konkurenty v daném oboru a analyzovat jejich internetové stránky.

2. Analýza a návrh řešení

Na základě vytyčených cílů vytvoříme návrh koncepce webové prezentace. Podle výsledků analýzy produktu či služby, způsobu jeho využití a definování potenciálních zákazníků vytvoříme dokument s podrobným popisem nových stránek,
ve kterém definujeme:

  • jejich rozvržení (tzv. wireframe, rozložení jednotlivých prvků na stránce pomocí rámečků)
  • a specifickou funkčnost stránek.

3. Copywriting – zpracování a korektury textů

Profesionální texty jsou základ kvalitní internetové prezentace. Uživatelé stránek (tedy potenciální zákazníci) vnímají informace mnohem pomaleji, než jim většina webů nabízí. Proto i zde platí, že méně je někdy více.

Kratší, výstižný a svižný text se čte mnohem lépe než ten,
který plní stránky od okraje k okraji. V našem studiu Vám zpracujeme úpravu a kontrolu textů zkušeným copywriterem a korektorem.

4. Grafický návrh

Design stránek mnohdy jako první rozhoduje o tom, zda návštěvník na webu zůstane či nikoliv. Je tedy důležité,
aby zaujal na první pohled. Vytváříme proto weby nápadité, přehledné, s příjemnou, čistou a zapamatovatelnou grafikou. Víme, které části stránek akcentovat a kam umístit důležité informace tak, aby je zákazník nepřehlédl. Řídíme se proto prověřenými pravidly použitelnosti a přístupnosti tak, aby uspořádání stránky bylo pro uživatele logické a co nejvíce intuitivní.

5. Technické řešení

Internet je dynamické médium a vývoj v oblasti tvorby webových prezentací jde velmi rychle kupředu. Neustále se sami učíme
a držíme tak krok s nejnovějšími trendy v oblasti programování. Naše webové prezentace jsou proto vytvořeny moderními technologiemi XHTML 1.0, HTML5, CSS3, rychle se načítají, díky správnému výběru klíčových slov jsou umístěné na vysokých pozicích ve vyhledávačích a zobrazí se ve všech internetových prohlížečích.

6. Propagace a správa

Vypuštěním hotové webové prezentace „do světa“ práce nekončí. Web je potřeba udržovat, aktualizovat, rozvíjet a dát o něm vědět potenciálním zákazníkům.